Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Eğitimi

Ana Sayfa » Çocuk Gelişimi Okul Öncesi Seminerleri » Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Eğitimi
Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Eğitimi

Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun terapisi, çocuğun terapi seanslarına liderlik etmesine izin vermek için yönlendirilmemiş bir yöntemle oyun kullanan bir psikoterapi ve danışmanlık şeklidir. Bu süreç, çocuğun davranışını, çocuğun kendi davranışlarıyla yüzleşebileceği şekilde ortaya çıkarır ve yansıtır ve terapiste herhangi bir sorunun nedenini belirlemek için güçlü bir teşhis aracı verir.

Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Kursu

Oyun terapisi duygusal veya davranışsal sorunlar yaşayan çocukların ve insanların duygularını ‘oyun odasının’ güvenli alanında açmalarına izin verir; burada düşünceleriyle ve duygularıyla sözsüz olarak yüzleşmelerine izin verilir. Travma veya diğer etkiler için en etkili tedavilerden biri olarak gösteriliyor.

  1. Oyun çocukların yeteneklerini daha iyi bir anlamda geliştirmek öğrenmek için izin verir ve onlara daha fazla güven verir.
  2. Oyun, çocukların yaratıcı problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine izin verir.
  3. Oyun, çocukların empati ve başkalarının duygularına saygı duymalarını, kendi düşünce ve duygularıyla temasa geçmelerini sağlayarak öğrenmelerini sağlar.

Montessori Projesi Oyun Terapisi : Çocukların oyun yoluyla veya oyuncaklar aracılığı ile iç dünyalarını ifade etmeleriyle ilgilenen özel terapi türüne “oyun terapisi” denir. Oyun terapisi, çocukların sosyal,bilişsel,uyum, duygu,düşüncelerini oyun ile ortaya koymalarını amaçlar.

Montessori Projesi Oyun Terapisi Nereden Alınır?

  • Eğitim Yeri :Online Eğitim
  • Eğitim Ücreti: Bireysel: 500 TL ,En Az 3 Kişilik Grup : 450 TL
  • Bilgi ve Kayıt : 0543 965 1490

Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Eğitimi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız

7 Renk Akademi ve Danışmanlık

Fatih Mahallesi Eski İzmir Cad no 23/3 Büyükçekmece/İstanbul

 

Montessori Projesi Online Oyun Terapisi Eğitimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Montessori Projesi Ankara Montessori Eğitmen (Eğitici) Eğitimi Montessori Projesi Maria Montessori’nin Hayatı (Biyografisi) Montessori Projesi Masal Terapisi Montessori Projesi Montessori Hakkında Yanlışlar ve Doğrular Montessori Projesi Montessori Eğitmen (Eğitici) Eğitimi Montessori Projesi Montessori ve Geleneksel Eğitim Arasındaki Farklılıklar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

montessori projesi - Tüm Hakları Saklıdır